Jak czytać wykresy kryptowalut? Analiza techniczna BeInCrypto Polska

Efektem ubocznym tej formuły jest to, że świeca nie będzie reprezentować aktualnej ceny, a raczej wskaże średnią cenę i najbardziej prawdopodobny trend, który będzie podążał za kryptowalutą lub towarem. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem interpretacji wskaźników jest umiejętność korzystania z nich w kontekście ogólnej analizy rynku. Wskaźniki te są tylko jednym z narzędzi dostępnych dla inwestorów i nie powinny być stosowane jako jedyne źródło informacji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

W niniejszej lekcji zajmiemy się dokładniej analizą fundamentalną i sposobami jej przeprowadzania na kryptowalutach. Kiedy 10 lat temu po raz pierwszy świat usłyszał o Bitcoinie, nikt nie przypuszczał, że ta wirtualna waluta zyska już w niedalekiej przyszłości tak ogromną popularność. Dziś kryptowaluty warte są setki milionów dolarów, a ich wartość wydaje się stale rosnąć.

Całkowity wolumen DeFi wynosi obecnie zł8.64B, 8.54% całkowitego 24-godzinnego wolumenu na rynku kryptowalut. Całkowity wolumen stablecoinów wynosi obecnie zł97.4B, co odpowiada 96.30% całkowitego 24-godzinnego wolumenu na rynku kryptowalut. W tej lekcji poznamy rolę analizy technicznej w handlu kryptowalutami. Mamy nadzieję, że lepiej zrozumiesz już różne typy wykresów i wiesz, w jaki sposób je czytać. W następnych lekcjach nauczymy Cię więcej o wzorach wykresów, trendach punktowych, cenach wejścia i wyjścia i wielu innych zagadnień z dziedziny krypt. Ta formacja cenowa jest wysoko ceniona przez traderów jako niezawodna do przewidywania przyszłych cen kryptowalut.

Wielkie starcie centrum kontra peryferie. Tak PiS i PO szukają głosów w “dwóch Polskach”

W tym scenariuszu cena zamknięcia będzie na górze, a cena otwarcia na dole. Wolumen obrotu to całkowita liczba akcji lub jednostek kryptowaluty w obrocie w ciągu jednego dnia lub dowolnego okresu. Jest reprezentowany przez obszar pod linią ceny na wykresie liniowym lub wykresach cen i jest bardzo ważne, aby zrozumieć aktywność na rynku.

Drugą możliwością jest pojawienie się nowej linii w kierunku przeciwnym do poprzedniej linii. Jest to spowodowane znaczną zmianą ceny w kierunku przeciwnym do poprzedniej linii i uzasadniałoby czerwoną linię za zieloną linią lub odwrotnie. Należy jednak pamiętać, że analiza wyłącznie na podstawie wolumenów nie jest wystarczająca – ważne jest także uwzględnienie innych czynników wpływających na rynek kryptowalut. Jako że jest projektem open source, inne osoby mogą wykorzystać większość jego kodu źródłowego, aby wprowadzić pewne zmiany i uruchomić własną, oddzielną walutę.

Wykresy świecowe to bardzo wiele ilustrujące wykresy, które należały do najwcześniej stosowanych przez Japończyków form analizy technicznej. Jak sama nazwa wskazuje, ruchy cen aktywów są reprezentowane w formie świecy. Korzystając z tych wykresów, możesz bardziej intuicyjnie interpretować ruchy cen na wykresach. Do tej pory w tym artykule, aby zrozumieć, jak czytać wykresy kryptowalut, zajmowaliśmy się obiektywnymi koncepcjami opartymi na niepodważalnych faktach. Kiedy przychodzi czas na analizę poszczególnych świec, sprawy stają się nieco trudniejsze.

  • Wykresy liniowe są zwykle używane w prezentacjach i raportach, aby uzyskać obraz kierunku historycznego i bieżącego.
  • Nie ma żadnych zwrotów, ponieważ kupujący są skłonni płacić wyższe ceny za ciągłe posiadanie akcji.
  • Z drugiej strony niektórzy handlowcy wolą oprzeć swoją analizę na identyfikacji kilku świec klucze, które, jak argumentują, pozwolą przewidzieć przyszłe zachowanie wykresu.
  • Knoty sięgają do najwyższych i najniższych wartości ceny, jakie zostały osiągnięte w tym okresie.

Należy pamiętać, że akcja cenowa zniesienia jest znacznie mniej agresywna niż akcja cenowa na maszcie flagowym. Jednym ze sposobów, który działa dobrze, jest zatrzymanie stop lossa nad flagą i poczekaj, aby zobaczyć, co oferuje rynek, jeśli handel działa dobrze, wyjdź, gdy dynamika zwolni. Przedstawione aspekty są bardzo ważne, aby mieć szerszy obraz w odniesieniu do ogólnego trendu. Poziomy zniesienia Fibonacciego są również ważnym narzędziem w arsenale handlarzy kryptowalut. Krótko mówiąc, Leonardo Fibonacci był włoskim matematykiem, który odkrył prostą serię liczb tworzących poziomy opisujące naturalne proporcje rzeczy we wszechświecie. Kiedy ceny wielokrotnie wracają do tego samego poziomu, nie przekraczając go, tam opór się wzmacnia.

Twórca upadłej giełdy kryptowalut chciał zapłacić Trumpowi, żeby nie startował w wyborach

Jednak te okresy przejściowe nie zawsze zwiastują odwrócenie trendu. Podobnie jak pojedyncze świece, wzory, które składają się z wielu świeczników, są odzwierciedleniem zbiorowej psychologii na rynkach. Trader Ross Cameron wykorzystuje fascynującą zasadę Pareto do ekstrapolacji jej na psychologię handlu w ciągu dnia. 80% rynku należy do 20% firm, 80% handlu odbywa się w 20% miasta itd.

Jak czytać wykresy kryptowalut? Analiza techniczna

Nie trzeba dodawać, że w tym miejscu wkraczamy w śliskie piaski subiektywności analizy technicznej. Twój poziom ryzyka na transakcję będzie się zmieniać w zależności od czasu, jaki wybierzesz do handlu. Średni zasięg świecy miesięcznej jest znacznie szerszy niż na wykresie 1-minutowym. Powinieneś spojrzeć na zmienność świecy w jej przedziale czasowym i na tej podstawie ustawić parametry ryzyka. Na przykład nie ma sensu ustawiać a stop loss 1% (limit strat) po zainwestowaniu w Apple na wykresie miesięcznym.

Z jednej strony z wykresów świecowych możemy odczytać sporo przydatnych informacji. Z drugiej strony, pozostaje nie do końca jasne jak zachowywała się cena w mierzonym interwale. Natomiast nie wiemy w jakim momencie cena osiągnęła najwyższy szczyt i najwyższy spadek. Nie jest to znaczący minus dla większości inwestorów, bo na większości giełd kryptowalut interwały czasowe można dostosowywać niemal dowolnie do swoich preferencji.

Jedną z kluczowych cech wykresu kryptowaluty jest szeroka gama różnych kształtów, które mogą się na nim pojawić. Jedną z najważniejszych rzeczy podczas próby odczytania wykresów kryptowalut jest zrozumienie różnych typów danych, które można na nich znaleźć. Niektóre typowe typy danych, z którymi możesz się spotkać, obejmują cenę, wolumen, kapitalizację rynkową, zmianę procentową w określonym okresie (np. jeden dzień lub tydzień) i inne. Istnieje wiele różnych wykresów kryptowalut, których traderzy i inwestorzy mogą używać do podejmowania lepszych decyzji podczas inwestowania w swoje ulubione kryptowaluty.

Wskaźniki Blockchain (wskaźniki On-chain)

Wykres dla Ethereum pokazuje jeszcze większą korelację między ceną a gęstością. Na wykresie kryptowalut prosta średnia ruchoma (SMA) może być pomocna w określeniu kierunku ceny. Cena zazwyczaj spędza większość czasu powyżej MA i znacząco odbija, gdy powraca do tego poziomu. 21-okresowa SMA reaguje na gwałtowny ruch ceny w górę poprzez utrzymanie grong gold identyfikuje nowe cele w depozycie havieron gold-miedzi pozycji poniżej świec i powyżej 55-okresowej SMA. Japoński wykres świecowy dla kryptowalut zapewnia szczegółowe spojrzenie na strukturę rynku, a także możliwe sygnały na najbliższą przyszłość. Wzorce świecowe są bardzo przydatnymi i niezawodnymi narzędziami handlowymi, ale powinny być używane w kontekście większego środowiska rynkowego.

Crypto Pump-and-Dump wywołuje nagły wzrost cen Bitcoinów, Ethereum i innych

Rynek byczy i rynek niedźwiedzi Bitcoina mogą trwać kilka lat, zanim w końcu się odwrócą. Jeśli chodzi o uparty Marubozu, nie ma żadnych korekt, ponieważ covid-19 wywiera presję na sprzedaż detaliczną w usa; produkcja świeci reuters kupujący są gotowi płacić wyższe ceny, aby stale kupować akcje. I odwrotnie, w przypadku niedźwiedziego Marubozusa sytuacja jest odwrotna.

Podstawowe pojęcia związane z wykresami kryptowalut

Te wykresy, czy to dla krótkich okresów, takich jak dzień, czy przez kilka lat, umieszczają aktualną cenę w ramach odniesieniaa. O świecach japońskich znajdziesz ogrom bezpłatnej wiedzy w internecie – warto zwrócić uwagę na max. Najpopularniejszym na świecie portalem służącym profesjonalnym inwestorom analizować zmiany cen różnych aktywów jest tradingview.

Wskaźnik MACD (skrót w języku angielskim, Moving Average Convergence Divergence) Służy do wykrywania zmian pędu ceny akcji. Zbiera informacje z różnych średnich kroczących i w połączeniu z poziomami wsparcia i oporu może pomóc nam odkryć odpowiedni moment na zakup lub zrzucenie aktywów. Innymi słowy, wolumen pokazuje liczbę transakcji, które zostały przeprowadzone w określonym czasie.

Ponieważ jednak każdy punkt na wykresie reprezentuje cały dzień aktywności handlowej, nie mamy zbyt wielu informacji o poszczególnych wydarzeniach każdego dnia. W przypadku wykresów liniowych nie możemy stwierdzić, jaki był zakres handlu w ciągu dnia ani czy wykres ma tendencję do zamykania każdego dnia handlowego w pobliżu dziennego maksimum. Badając, jak interpretować najlepszy dzień obrotu oprogramowania komentarze wykresy kryptowalut, niezbędne jest zrozumienie zachowania cen. Podczas analizowania swojej trajektorii kluczowa jest umiejętność zidentyfikowania wzorca lub trendu. Korpus wyznaczają ceny otwarcia i zamknięcia danego przedziału czasowego, który świeczka opisuje. Knoty sięgają do najwyższych i najniższych wartości ceny, jakie zostały osiągnięte w tym okresie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Enquiry For Jak czytać wykresy kryptowalut? Analiza techniczna BeInCrypto Polska

PLEASE ENTER YOUR DETAILS